NOS wil stoppen met Songfestival

Laatste update:  10 maart 2006 07:09 info

AMSTERDAM - De NOS wil stoppen met het Nationaal Songfestival. Aan de vooravond van het festival geeft NOS-directeur Gerard Dielessen vrijdag in De Telegraaf aan dat zijn organisatie door 'forse' bezuinigingen prioriteiten moet stellen. Daar hoort het festival niet bij. De NOS zou tientallen miljoenen euro's minder kunnen uitgeven.

Foto:  ANP

De Nederlandse Omroep Stichting moet zich volgens de directeur in de toekomst richten op nieuws en sport. "Dat betekent dat een andere omroep het Songfestival moet uitzenden", stelt Dielessen in het ochtendblad. "Ik ben er wel van overtuigd dat Nederland moet blijven meedoen."

Dielessen wil het festival dit jaar tot een succes maken. "We willen iets moois kunnen overdragen." Informeel is al gesproken met andere omroepen om het festival over te nemen, schrijft de krant. "De kans bestaat dat de NOS het dit jaar voor het laatst doet", bevestigt Dielessen. Ook het Eurosongfestival zou niet meer door de NOS worden uitgezonden.

Mediawet

In de Mediawet staan de onderdelen genoemd die 'in ieder geval' in het 'programma' van de NOS moeten worden opgenomen. De verslaglegging van nationale en internationale gebeurtenissen van bijzondere aard maakt daar deel van uit.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Lifestyle

Triootje is populaire seksuele fantasie

De Nachtwacht

De Nachtwacht kwam donderdagdaag letterlijk tot leven toen 28 BN’ers figureerden in een levend schilderij van het wereldberoemde meesterwerk van Rembrandt van Rijn.

Bekijk fotoserie (11)
Banner NUjournaal Entertainment

Première

Maandag ging in Pathé Buitenhof in Den Haag de film Als je verliefd wordt in première. Hoofdrolspeler Bas Muijs weet zelf alles van het onderwerp af.

Bekijk fotoserie (8)

Bloedverwanten

NU.nl sprak de hoofdrolspelers van de dramaserie Bloedverwanten.

Bekijk video

Madonna

Queen of Pop Madonna droeg tijdens de Superbowl onder andere Givenchy en Philip Treacy.

Bekijk fotoserie (10)

Tien jaar

Prins Willem-Alexander en prinses Máxima zijn donderdag tien jaar getrouwd.

Bekijk fotoserie (10)