Eis 200 uur werkstraf tegen ex Rob Kamphues

Laatste update:  27 april 2012 16:07 info

HAARLEM - Mona-Liza M. krijgt als het aan justitie ligt een werkstraf en een voorwaardelijk celstraf voor het stalken van tv-presentator Rob Kamphues. 

Foto:  ANP

Voor de politierechter in Haarlem eiste officier van justitie N. Achahbar 200 uur werkstraf en 4 maanden voorwaardelijke celstraf.

De 37-jarige vrouw is de ex-vriendin van Kamphues en moeder van zijn dochtertje.

Volgens het Openbaar Ministerie (OM) heeft de vrouw Kamphues gestalkt en huisvredebreuk gepleegd in zijn woning. De officier eiste ook een contactverbod van drie jaar. In die periode mag M. geen contact opnemen met Kamphues en zijn directe familieleden en zich niet begeven in een straal van 500 meter rond zijn woning.

'Belastende berichten'

Ook wil het OM dat de vrouw stopt met het verspreiden van 'belastende berichten' over Kamphues via de (sociale) media en wil dat ze dit soort berichten binnen drie maanden verwijdert van haar Facebook- en Twitteraccount.

Volgens de officier van justitie ging het om een ''ernstige vorm van stalking'', die een negatieve invloed heeft gehad op het persoonlijk leven en de vrijheid van Rob Kamphues. M. stuurde in een jaar tijd 1450 sms-jes en vele e-mails aan de KRO-presentator en belde hem honderden keren.

Volgens het OM ging het om beledigende, verwijtende en bedreigende sms-jes, waarvan de vrouw er soms 10 per minuut verzond. Ze dreigde het leven van Kamphues kapot te maken en drong zich onophoudelijk aan hem op, aldus het OM.

Beloftes

De verdachte zei dat ze tijdens haar zwangerschap wanhopig had geprobeerd contact te zoeken met Kamphues. Hij gaf volgens haar niet thuis en kwam zijn beloftes niet na om haar te steunen. Ze benadrukte dat ze hem in zijn belang bij haar zwangerschap wilde betrekken.

De vrouw zei dat Kamphues een leugenaar is, die haar zwart probeert te maken. Ze barstte tijdens de zitting regelmatig in huilen uit. Politierechter Rino Verpalen dreigde M. uit de zaal te laten verwijderen, omdat ze voortdurend de officier van justitie interrumpeerde tijdens haar requisitoir. De zaak kon vrijdag niet worden afgerond en wordt op 3 mei voortgezet

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Meer entertainment (advertorial)

Powered by WTF.nl
  • Elton John beschuldigd van jatwerk

    Guy Hobbs zegt dat hij het nummer Natasha in 1982...

    Lees verder
  • Kassa rinkelt voor hologram Tupac

    Volgens Billboard, die alle verkoopcijfers van de...

    Lees verder
  • Lady Gaga is te porno

    Het optreden heeft de stempel 18+ gekregen van de Media...

    Lees verder

Eerdere berichten

Achterklap in Beeld

Eva Longoria behaalt masterdiploma, Nicki Minaj op filmset en Sharon Stone op een jacht in Cannes

Bekijk fotoserie (100)
Banner NUjournaal Entertainment

Roddelbladen

Sabia is al zwanger, Peter R. factureert zich gek, Barbie's rolberoerte en Daniëlle Oerlemans’ gekeutel over kinderen. Daarover schreven de roddelbladen deze week.

Lees verder

Dubbelganger

Een onbekende man heeft zich de afgelopen paar dagen voorgedaan als zanger Psy. De man werd pas na twee dagen evenementen bijwonen in Cannes ontmaskerd.

Lees verder

Gatsby-taal

NU.nl vroeg de cast van The Great Gatsby of ze enkele woorden uit de jaren '20, de tijd waarin de film plaatsvindt, kenden. 

Bekijk video

Nieuwe liefde

Zangeres Katy Perry heeft naar verluidt een relatie met Hollywood-agent Michael Kives.

Lees verder