Psychiatrische behandeling voor stalker Carice van Houten

Laatste update:  18 oktober 2011 15:18 info

AMSTERDAM - De stalker van actrice Carice van Houten wordt een jaar in een psychiatrisch ziekenhuis geplaatst.

1554 Foto:  ANP

Dit heeft de rechtbank in Amsterdam dinsdag besloten. Het Openbaar Ministerie eiste 2 weken geleden tbs met dwangverpleging.

De rechter acht bewezen dat de 42-jarige Johannes K. uit Groningen de actrice vorig jaar heeft bestookt met honderden mails, brieven en tweets.

Volgens deskundigen is de man volledig ontoerekeningsvatbaar door een chronisch psychiatrisch ziektebeeld. De rechtbank nam die conclusie over en ontsloeg hem van rechtsvervolging.

Geen tbs

De rechter zei dinsdag ook dat de man niet eerder is veroordeeld, niet tot de meest gevaarlijke types stalkers behoort en geen fysiek geweld heeft gebruikt bij het belagen van zijn slachtoffer.

De rechtbank erkent dat het slachtoffer de belaging als buitengewoon ingrijpend en beangstigend zal hebben ervaren, maar stelt dat het opleggen van tbs te zwaar is. Volgens de rechtbank moet behandeling in een psychiatrisch ziekenhuis afdoende zijn om het stalken te doen stoppen, zoals ook deskundigen adviseerden, en is er geen grond voor het opleggen van een tbs-maatregel.

K. zit al bijna een jaar vast. Hij werd eind oktober vorig jaar opgepakt bij de actrice in de straat nadat zij 112 had gebeld. K. was dinsdag niet bij de uitspraak aanwezig. Carice van Houten, die ook niet in de rechtbank was, wilde niet reageren op de uitspraak.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Lifestyle

Ugg maakt bruidscollectie

Yolanthe

Yolanthe Sneijder-Cabau bracht woensdag met vriendinnen de middag door in het Amsterdamse Vondelpark en hield via Twitter haar vele fans de hele dag up-to-date.

Bekijk video
Banner NUjournaal Entertainment

Usher in tranen

Usher barstte maandag in tranen uit toen zijn ex-vrouw hem in de rechtszaal ervan beschuldigde dat hij een slechte vader is.

Bekijk video

Ellen ten Damme

 Voor het goede doel heeft Ellen ten Damme graag wat over. Ze is dan ook niet te beroerd het bed in te duiken met fans om geld in te zamelen voor zeeschildpadden.

Bekijk video

Adele

Maar liefst 12 van de 18 nominaties wist Adele in Los Angeles bij de Billboard Music Awards te verzilveren.

Bekijk video

Verboden in Tadzjikistan

Generaal Aladeen is niet welkom in Tadzjikistan. De film rond het nieuwste personage van Sacha Baron Cohen, The Dictator, mag niet vertoond worden in het Centraal-Aziatische land.

Bekijk video