'Pieter-Christiaan naar De Horsten'

Laatste update:  26 oktober 2010 14:07 info

WASSENAAR - Prins Pieter-Christiaan, de derde zoon van prinses Margiet en Pieter van Vollenhoven, verhuist met zijn gezin mogelijk naar Wassenaar. Hij onderzoekt de mogelijkheden om op landgoed De Horsten te gaan wonen.

Foto:  ANP

Dat liet de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) dinsdag weten. De prins woont momenteel in Noordwijk.

Op dit moment wonen prins Willem-Alexander en zijn gezin op een afgesloten deel van De Horsten.

Prins Floris is van plan met zijn gezin een monumentale boerderij aan de kant van Voorschoten te betrekken, en ook prinses Margarita en haar man Tjalling ten Cate willen zich er vestigen.

Het verbouwen van de beoogde boerderij van Floris en het aanpassen van de omgeving van de rentmeesterswoning die Margarita wil betrekken, heeft echter nogal wat voeten in aarde.

Zo moet de welstandscommissie van de gemeente Wassenaar nog oordelen over het verzoek van prinses Margarita om de wandelpaden in het openbare deel van De Horsten te verleggen. Zij vindt dat de paden te dicht langs haar beoogde woning lopen.

Slopen

Ook loopt er nog een bezwaar tegen de plannen van de Oranjes om twee boerderijen op het landgoed te laten slopen, omdat deze volgens diverse partijen een bijzondere cultuurhistorische waarde hebben.

De Oranjes willen op de vrijgekomen plekken nieuwe woningen neerzetten om hiermee de financiële exploitatie van het landgoed rond te krijgen.

Publiek

Landgoed De Horsten is sinds 1845 in bezit van de Oranjes. Een groot deel van het koninklijke landgoed op de grens van Wassenaar en Voorschoten is opengesteld voor het publiek.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Lifestyle

Ugg maakt bruidscollectie

Yolanthe

Yolanthe Sneijder-Cabau bracht woensdag met vriendinnen de middag door in het Amsterdamse Vondelpark en hield via Twitter haar vele fans de hele dag up-to-date.

Bekijk video
Banner NUjournaal Entertainment

Usher in tranen

Usher barstte maandag in tranen uit toen zijn ex-vrouw hem in de rechtszaal ervan beschuldigde dat hij een slechte vader is.

Bekijk video

Ellen ten Damme

 Voor het goede doel heeft Ellen ten Damme graag wat over. Ze is dan ook niet te beroerd het bed in te duiken met fans om geld in te zamelen voor zeeschildpadden.

Bekijk video

Adele

Maar liefst 12 van de 18 nominaties wist Adele in Los Angeles bij de Billboard Music Awards te verzilveren.

Bekijk video

Verboden in Tadzjikistan

Generaal Aladeen is niet welkom in Tadzjikistan. De film rond het nieuwste personage van Sacha Baron Cohen, The Dictator, mag niet vertoond worden in het Centraal-Aziatische land.

Bekijk video