Noortje wint hoofdrol Mary Poppins
HILVERSUM - De 24-jarige Noortje Herlaar krijgt de felbegeerde hoofdrol in de musical Mary Poppins van Joop van den Ende Theaterproducties. Ze won zondagavond de finale van de AVRO-show Op zoek naar Mary Poppins.
Op 11 april gaat de Nederlandse musicalversie over de kleurrijke gouvernante in première in Scheveningen.
Noortje, die eerder de rol van Lisa Houseman in de musical Dirty Dancing speelde, kreeg in de finale de meeste stemmen van het Nederlandse publiek en versloeg zo de medefinalisten Sophie Veldhuizen (26) en Rosalie de Jong (24).
Afvalrace
Het trio overleefde de afgelopen maanden een afvalrace die begon met twaalfhonderd kandidaten.
In de finale maakte Herlaar diepe indruk op de jury met haar vertolking van het lied Pap kun je me horen uit de musical Yentl. Ze deed dit eveneens met het tapnummer Sing Sing Sing uit Fosse en tot slot het Poppinslied Alles kan als jij het laat gebeuren.
Dolgelukkig
Herlaar zei na afloop van de show dolgelukkig te zijn met de rol. ''Ik ben er al een jaar voor aan het vechten en heb er hard voor gewerkt."
"Ik heb tijdens de shows altijd het vertrouwen gekregen van publiek en jury, maar ik was zo bang dat het op het laatst nog mis zou gaan en besefte me dat ik mijn best moest blijven doen''
Paraplu
Het verhaal van de Britse nanny Mary Poppins is vooral bekend van de gelijknamige Disneyfilm uit 1964 met Julie Andrews in de titelrol. Mary verschijnt zwevend aan haar paraplu in het zakelijke bankiersgezin Banks om daar wat warmte te brengen. Herlaar: ''Het is een stuk naar mijn hart.''
De Broadwaymusical uit 2006 is gebaseerd op de verhalen van P.L. Travers en de film. Het is een co-productie met Disney en producer Cameron Mackintosh.cÇÇ
In de Nederlandse versie van de musical zijn rollen weggelegd voor Hugo Haenen en Maike Boerdam (George en Winifred Banks). William Spaaij speelt Bert de Schoorsteenveger. Marjolijn Touw speelt de strenge nanny Miss Andrew.

Startpagina