Carice vond opnames Kluun-film heftig
AMSTERDAM - Carice van Houten heeft al het een en ander meegemaakt op filmgebied, maar de rol die ze speelt in haar nieuwe film 'Komt een vrouw bij de dokter' vond ze behoorlijk heftig. "Op vrije dagen moest er veel emotie uit", zegt ze in Pink Ribbon Magazine.
De draaidagen voor de verfilming van de bestseller van Kluun waren lang, zegt Van Houten in het tijdschrift. "Soms zaten er dagen bij waarbij ik 's morgens om tien uur werd opgehaald en om half twee 's nachts weer thuis was. Ik had haast geen tijd meer voor een sociaal leven."
En dat hakte er flink in, geeft de actrice toe. "Op vrije dagen moest er behoorlijk veel emotie uit. Ik heb veel bij vrienden zitten huilen. Voor mij was het maken van de film af en toe een leerschool. Soms moet je een onderwerp toch aangaan, hoe confronterend ook."
Impact
In 'Komt een vrouw bij de dokter' speelt Van Houten de rol van Carmen, de vrouw van een overspelige reclamemaker die ontdekt dat ze borstkanker heeft en niet lang meer zal leven. Een zwaar verhaal, geeft ook Van Houten toe. "Deze film heeft al meer impact op me gehad dan ik vooraf had gedacht."
Om zich in te leven in haar rol van borstkankerpatiënte, bezocht de actrice de chemo-afdeling van een ziekenhuis in Amsterdam. "Dat heeft me heel erg aangegrepen. Ik heb daar gesprekken gevoerd met jonge vrouwen met borstkanker."
"Eén patiënte bevond zich al in een aflopend, ver stadium, maar grappig genoeg was dat helemaal geen zwaar gesprek. Zij toonde een waanzinnige kalmte. We waren allebei heel zenuwachtig om elkaar te ontmoeten, maar het werd een prachtig open gesprek", aldus Van Houten.
Gala
Pink Ribbon Magazine, de jaarlijkse charityglossy die ten strijde trekt tegen borstkanker, ligt vanaf dinsdag in de winkels. Volgende week maandag vindt in Amsterdam het Pink Ribbon Gala plaats, waarbij Sylvie van der Vaart - zelf borstkankerpatiënte - een award zal uitreiken.

Startpagina