Heleen van Royen vindt mannen sterker en slimmer
| Uitgegeven: | 8 september 2009 17:47 |
| Laatst gewijzigd: | 8 september 2009 17:47 |
AMSTERDAM - Heleen van Royen, die met haar gezin in Portugal woont, wil beoordeeld worden op haar boeken, niet op haar persoon.
In een interview met het tijdschrift Grazia vertelt de schrijfster dat de verhuizing naar Portugal haar goed heeft gedaan.
Ze vindt het ‘buitengewoon aangenaam’ dat ze in Portugal 'gewoon' kan zijn: “In Nederland hebben mensen een beeld van mij en dat is altijd een ding: herken je mij, ken je mij, wat vind je van mij?”
Dierbaar
Door het tumult rond haar persoon vergeten mensen in Nederland volgens Van Royen soms wat ze doet: boeken schrijven. “Dat is mijn vak en dat is me ontzetten dierbaar. Ik snap dat ik reacties oproep omdat ik allerlei dingen heb geroepen, maar uiteindelijk wil ik beoordeeld worden op mijn boeken, niet op mijn persoon."
Toen Van Royen's dochter Olivia in het ziekenhuis lag na een ongeluk met een speedboot kon ze niets anders dan erover schrijven. "Het is mijn grootste talent en mijn grootste passie. Ik heb het nodig, dat maakt het leven draaglijk.”
Moeilijk
Zonder schrijven zou het leven heel moeilijk zijn, vertelt Van Royen. “Dan zou ik waarschijnlijk wel schilderen of fotograferen; ik kan niet leven zonder dingen te maken. Het heeft me vaak in problemen gebracht, want soms schrijf je veel te persoonlijke dingen op over mensen die dat niet leuk vinden. Dat probeer ik nu tot een minimum te beperken.”
Prikkelend
Als Van Royen nog een leven zou hebben, zou ze wel een man willen zijn. “Contact met mannen is spannender en prikkelender. Vrouwen vind ik leuker om mee te zijn, maar mannen domineren gewoon. Mannen vergelijken zich minder snel omdat ze toch al overtuigd zijn van zichzelf. Vrouwen zijn dat van nature minder. Mannen worden per definitie serieuzer genomen dan vrouwen, ik doe dat zelf ook."
Slimmer
Een man is volgens Van Royen altijd geloofwaardiger dan een vrouw. "Volgens mij is dat genetisch ingeprent. Een man is per definitie toch iets méér dan een vrouw. Stel dat je hulp nodig hebt en er zijn een man en een vrouw, dan zul je je toch altijd eerder richten tot die man. Irritant, maar dat zit biologisch in ons. Natuurlijk zijn er uitzonderingen, maar over het algemeen zijn mannen gewoon sterker en slimmer.”
Seksualiteit
Het enige terrein waarop vrouwen een soort macht hebben volgens Van Royen, is seksualiteit: “Dat kunnen we geven of niet. Als jij vanavond naar de kroeg gaat, kun je iemand versieren. Maar een man die vanavond naar de kroeg gaat, moet maar afwachten of het gaat lukken. Dat geldt voor iedere vrouw, dat heeft niet zo veel met uiterlijk te maken. Dat hebben wij. Tenminste, tot op zekere leeftijd, je weet niet wanneer dat ophoudt.”
Monogamie
Het was al langer bekend dat Van Royen nIet veel waarde hecht aan monogamIe: “Blijkbaar is het bedreigend als een vrouw dat zegt. Dat is toch ook weer niet zo spectaculair? Mijn imago is niet zozeer van mij. Ik ga er niet over wat mensen van mij denken.”
Eerste keer
De eerste keer dat ze seks had, vond ze meteen leuk. “Ik dacht dat het heel erg pijn ging doen, want met tampons ging het in het begin helemaal mis. Dat deed zo zeer! Dan kan seks alleen maar ontzettend pijn doen, dacht ik."
Voordat Van Royen werd ontmaagd, had ze tweeënhalf jaar een vriendje. "Daardoor was ik qua seks optimaal voorbereid. Ik had al orgasmes gehad; dat werkte allemaal, geen probleem. Toen ik het eindelijk deed, was het hartstikke lekker, maar toen had ik wel een voorspel van tweeënhalf jaar gehad.”
Yoga
Ze kan slecht ontspannen, iets dat haar man Ton van Royen bezorgd maakt. “Ik slaap al een tijd heel slecht, ik slaap alleen met slaappillen. Het is de keerzijde van creativiteit; ik zet iets aan, dat werkt fantastisch, ik kan het alleen niet meer uitzetten."
Van Royen wil yoga gaan doen. "Ik vind het elke keer een nederlaag als ik een slaappil neem, echt heel erg. Ik moet toch gewoon in slaap kunnen vallen? Dus ik hoop dat yoga helpt.”
| © NU.nl |
Overig nieuws
- Angelina Jolie bezoekt Haïti
- Echtgenote trekt weer in bij Charlie Sheen
- Peter Andre bezorgd om kinderen
- Robert Pattinson nerveus voor seksscènes
- Drew Barrymore aangereden
- 'Hugh Hefner verwaarloost Playboy'
- Gastrol Ruud de Wild in GTST
- Ster Ringo Starr op Walk of Fame
- Frans Bauer spreekt film in
- Jessica Alba speelt sexy tweeling
- Sieneke lijdt onder kritiek
- Charlie Sheen mag vrouw weer zien
- 'Alex Reid wil nu al scheiden'
- Acteur Gary Coleman bekent schuld
- Noel Gallagher wil getuigen tegen belager
- Voorstelling musicalacteurs brengt bijna ton op
- Lijfarts Jackson aangeklaagd
- Brad Pitt en Angelina Jolie klagen krant aan wegens smaad
- Jessica Alba wil show over tabloids
- 'Cameron Diaz scharrelt met ex Madonna'
- Dannii Minogue krijgt realityserie
- Angelina en Brad kussen geruchten weg
- Heidi Montag voelt zich kwetsbaar
- Moeder Wendy Van Dijk helpt bij zorg Sem
- Hayden Panettiere wil ook zangcarrière
- 'Jamie Lynn Spears alweer aan de man'
- Sophie toch te zien als Mary Poppins
- 'Tito Jackson is niet schuldig'
- Familie Jordan kwaad over huwelijk
- Sieneke wint Nationaal Songfestival
- Pete Wentz maakt graag baby's
- Stalker Keira Knightley opgepakt
- Gerard Butler op verjaardagsfeestje Jennifer Aniston
- Sandra Bullock gelooft niet dat ze Oscar wint
- Prins Filip staat geleende meubels op laatste moment af
- Justin Timberlake wint Hasty Pudding Award
- Tiger Woods terug bij kinderen
- Christophe wint My Name Is Michael
- 'Jessica Alba geschokt over Chinese look-a-like'
- 'Amy Winehouse doet het met vrouwen'
- 'Emma Watson twijfelt aan carrière als actrice'
- Inspirator 'Alpha Dog' veroordeeld
- Justitie zet zaak tegen Sheen door
- Martin Gaus terug op de buis
- Kate Walsh en ex verdelen inboedel
- Onbekende foto's Monroe te koop
- Zusje Britney Spears weer vrijgezel
- Lijfarts bezoekt graf Jackson
- Yolanthe vindt zichzelf geen golddigger
- Gordon zag geen brood in 'Shala Lie'
Best gelezen
Valentine's Day
Julia Roberts, Anne Hathaway en Jessica Biel woonden de première van Valentine's Day bij.
Achterklap Foto's
Met vandaag onder meer: Jessica Alba bij première, Pink kan niet kiezen en Angelina Jolie bezoekt vluchtelingen.
Jospeh
De musical Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat wordt ingezet in de strijd tegen pesten.
