Floortje Dessing weg bij LLiNK

Laatste update:  20 maart 2009 08:24 info

ROTTERDAM - Floortje Dessing en Froukje Jansen zijn weg bij omroep LLiNK. De contracten met beide televisiepresentatrices zijn beëindigd, maakte de omroep donderdag bekend.

1494 Foto:  ANP

 Bekijk video

Door de financiële problemen waar LLiNK in is terechtgekomen, is de omroep genoodzaakt forse bezuinigingen door te voeren. Om de omroep weer financieel gezond te maken worden onder meer veel tijdelijke contracten van personeelsleden niet verlengd.

Ook een programma als 3 op Reis kan de omroep in de huidige vorm niet meer betalen. LLiNK vroeg half februari uitstel van betaling aan.

3 op Reis

Floortje Dessing werkte sinds 2007 voor LLiNK en was de bekendste programmamaakster van de omroep. Ze presenteerde twee seizoenen 3 op Reis en voerde de eindredactie. Voor het programma reisde ze de hele wereld rond.

Ze is ook het gezicht van een wervingscampagne om voor 1 april de benodigde 150.000 leden te halen. Lukt dit niet, dan verdwijnt de vereniging uit het publieke omroepbestel. Donderdag kwam de omroep nog ongeveer 6600 leden tekort.

Jansen

Froukje Jansen presenteerde sinds 2006 diverse programma's voor LLiNK, waaronder LLiNK op Reis, LLinke Soep TV en Expedition Unlimited. De omroep zegt dat het vertrek van de presentatrices "in goed overleg" heeft plaatsgevonden.

"We vinden het heel erg jammer dat we van deze twee vakvrouwen afscheid moeten nemen", aldus directeur Tanja Lubbers. "Ze hebben zich de afgelopen jaren keihard voor LLiNK ingezet."

Jammer

Dessing laat in de verklaring van de omroep weten het "jammer" te vinden dat ze moet vertrekken. "Doordat er nu fors bezuinigd moet worden, vind ik het meer dan logisch dat we afscheid van elkaar moeten nemen.

Het feit dat ik nu niet meer in vaste dienst ben bij LLiNK betekent overigens niet dat ik het gedachtegoed van de omroep niet meer uit zal dragen." Jansen: "Het is zeer betreurenswaardig dat we op deze wijze afscheid van elkaar moeten nemen."

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Lifestyle

Australische prijzen voor Belgische bieren

Verboden in Tadzjikistan

Generaal Aladeen is niet welkom in Tadzjikistan. De film rond het nieuwste personage van Sacha Baron Cohen, The Dictator, mag niet vertoond worden in het Centraal-Aziatische land.

Bekijk video
Banner NUjournaal Entertainment

Toppers

De Toppers, René Froger, Gerard Joling en Jeroen van der Boom staan dit weekend in de Arena in Amsterdam.

Bekijk fotoserie (17)

Schat van Oranje

De finale 'De schat van De Oranje' komt steeds dichterbij en Babette, Euvgenia en Nadia besluiten het hard te gaan spelen. De vrouwen nemen het heft in eigen hand.

Bekijk video

Bono is de rijkste

Bono is vanaf vrijdag de rijkste muzikant ter wereld. De U2-frontman verdient die dag namelijk in één keer bakken met geld dankzij de beursgang van Facebook.

Bekijk video

Sterren in rouw

Sterren als Bono, Quincy Jones en Macy Gray zijn diep geraakt door de dood van Donna Summer. De zangeres overleed donderdag op 63-jarige leeftijd aan kanker.

Bekijk video