Peter R. de Vries wint Emmy Award (video)

Laatste update:  23 september 2008 11:16 info

NEW YORK - De spraakmakende uitzending van misdaadverslaggever Peter R. de Vries over de verdwijning van de Amerikaanse scholiere Natalee Holloway op Aruba heeft een Emmy Award gewonnen.

Foto:  ANP2

 Bekijk video

De reportage was genomineerd in de categorie Current Affairs (actualiteiten) van deze prestigieuze internationale televisieprijs.

De Vries was in de zevende hemel met de onderscheiding. "Dit is de prijs der prijzen. Dit win je maar een keer in je leven. Hier wil ik al mijn andere prijzen wel voor inleveren." De programmamaker noemde de Emmy een mooie beloning voor het vele werk dat in de uitzending is gestoken.

Beth Holloway

De Vries nam de prijs in ontvangst met Beth Holloway, de moeder van Natalee. Het tweetal droeg de prijs op aan het verdwenen meisje.

De uitzending hield met ruim zeven miljoen kijkers niet alleen Nederland in zijn greep, maar ging de hele wereld over. Vooral in de Verenigde Staten was er veel belangstelling voor.

Reactie

In een reactie tegenover BNR Nieuwsradio zei De Vries: "Je verwacht niet dat je zo'n prijs krijgt, je hoopt het wel. Je realiseert je dat je ver bent gekomen. Dan sta je in de finale, waar andere kandidaten ook prachtige reportages hebben gemaakt. Het was een geweldig moment toen de envelop open ging en mijn naam werd omgeroepen."

De Emmy is voor De Vries de belangrijkste prijs. "Dit is de prijs der prijzen. In het verleden heb ik leuke prijzen gewonnen, maar die wil ik allemaal hiervoor inleveren. Dit is de Champions League-trofee, al het andere valt in het niet. Als eenvoudige Nederlandse journalist is het in de wacht slepen van zo'n prijs heel leuk."

"Met Beth Holloway heb ik een goed contact opgebouwd", vervolgt de Nederlander. "De prijs heb ik opgedragen aan haar dochter. Ik weet niet of er nu deuren open gaan door deze prijs."

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Lifestyle

Louis Vuitton is 's werelds meest winstgevende lux ...

Grootste foto

Aan de oever van de rivier de Theems in Londen is een reusachtige foto van koningin Elizabeth II en haar gezin opgebouwd.

Bekijk video
Banner NUjournaal Entertainment

Honderdduizend bezoekers

De film Jackie, waarin de zussen Carice en Jelka van Houten spelen, heeft al 100.000 bezoekers naar de Nederlandse bioscopen getrokken.

Bekijk video

Gillende fans

Hysterische fans woensdag bij de DVD presentatie van de boyband One Direction. Hoewel de band niet in levende lijven aanwezig was, was het enthousiasme van de fans er niet minder om.

Bekijk video

Yolanthe

Yolanthe Sneijder-Cabau bracht woensdag met vriendinnen de middag door in het Amsterdamse Vondelpark en hield via Twitter haar vele fans de hele dag up-to-date.

Bekijk video

Kim-Lian van der Meij

Vanaf oktober speelt Kim-Lian van der Meij de rol van de mooie prinses Fiona, die na zonsondergang verandert in een lelijke, groene Oger. Hoeveel waarde hecht ze eigenlijk aan haar eigen uiterlijk?

Bekijk video