Ja Zuster, Nee Zuster wordt musical

Laatste update:  13 december 2007 10:18 info

HILVERSUM - De populaire jaren 60-televisieserie Ja Zuster, Nee Zuster komt in 2010 als musical op de planken. Musicalster Annick Boer zal de hoofdrol van Zuster Klivia vertolken. Dat maakte producent V&V Entertainment donderdag bekend.

Foto:  ANP

Producenten Albert Verlinde en Roel Vente hebben onlangs een overeenkomst gesloten met de erfgenamen van de tekstschrijfster en componist van het origineel, Annie M.G. Schmidt en Harry Bannink.

Annick Boer is de eerste naam die is vastgelegd voor de nieuwe musical. "Annick is een multitalent. Wij hebben al zo vaak een beroep op haar kwaliteiten gedaan en zijn er van overtuigd dat zij de aangewezen persoon is voor deze hoofdrol. Niet voor niets heeft zij een Musical Award gewonnen voor haar rol van Ria in de musical Doe Maar", aldus Albert Verlinde.

Loes Luca

De televisieserie Ja Zuster, Nee Zuster werd vanaf 3 september 1966 in twintig afleveringen op de Nederlandse televisie uitgezonden. Eind 1999 ging het gelijknamige toneelstuk in première en in 2002 de film. Loes Luca vertolkte in beide versies de hoofdrol.

De serie bracht tientallen bekende liedjes voort, waaronder In een rijtuigie, M'n opa en Niet met de deuren slaan. De musical zal worden geschreven door Pieter van de Waterbeemd en geregisseerd door Eddy Habbema. Het verhaal zal de lijn volgen van de televisieserie. "De musical gaat recht doen aan de tv-serie."

Onderhandelen

Naast Ja Zuster, Nee Zuster heeft V&V Entertainment een eerste optie op zes musicals van Annie M.G. Schmidt en Harry Bannink, waaronder Heerlijk duurt het langst, Foxtrot en En nu naar bed. "Na acht maanden onderhandelen met de erven mag V&V deze musicals gaan maken", aldus een woordvoerder van de producent.

Albert Verlinde wil vanaf 2010 elk jaar een bewerking van een bekende Nederlandse titel brengen. Naast de Schmidt/Bannink-musicals is zijn bedrijf daarvoor ook in gesprek met Frank Sanders over de rechten voor de musicals van Jos Brink, zoals Amerika-Amerika, Maskerade en Sonneveld.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Lifestyle

Louis Vuitton is 's werelds meest winstgevende lux ...

Grootste foto

Aan de oever van de rivier de Theems in Londen is een reusachtige foto van koningin Elizabeth II en haar gezin opgebouwd.

Bekijk video
Banner NUjournaal Entertainment

Honderdduizend bezoekers

De film Jackie, waarin de zussen Carice en Jelka van Houten spelen, heeft al 100.000 bezoekers naar de Nederlandse bioscopen getrokken.

Bekijk video

Gillende fans

Hysterische fans woensdag bij de DVD presentatie van de boyband One Direction. Hoewel de band niet in levende lijven aanwezig was, was het enthousiasme van de fans er niet minder om.

Bekijk video

Yolanthe

Yolanthe Sneijder-Cabau bracht woensdag met vriendinnen de middag door in het Amsterdamse Vondelpark en hield via Twitter haar vele fans de hele dag up-to-date.

Bekijk video

Kim-Lian van der Meij

Vanaf oktober speelt Kim-Lian van der Meij de rol van de mooie prinses Fiona, die na zonsondergang verandert in een lelijke, groene Oger. Hoeveel waarde hecht ze eigenlijk aan haar eigen uiterlijk?

Bekijk video