Zanger Ike Turner (76) overleden (video)

Laatste update:  13 december 2007 10:33 info

SAN DIEGO - De Amerikaanse zanger Ike Turner is woensdagochtend op 76-jarige leeftijd overleden. Dat meldde de Britse BBC.

ANP

Begin jaren vijftig was hij een van de belangrijkste rock & rollpioniers. Samen met zijn vrouw Tina Turner trad hij in de jaren zestig en zeventig op als het wereldberoemde duo Ike en Tina Turner.

De zanger is in zijn slaap overleden in zijn huis in het plaatsje San Marcos in de buurt van San Diego, aldus een woordvoerder van Turners management.

Rond 1950 richtte Turner de band 'The Kings of Rhythm' op die met Rocket 88 volgens kenners de eerste rock & roll-plaat schreven.

Gitarist

Eerst speelde Turner enkel piano, later ontwikkelde hij zich ook als gitarist. Als talentscout voor Modern Records ontdekte hij een groot aantal bluesartiesten.

Hij speelde met sterren als Howlin' Wolf, Muddy Waters en Willie Dixon in de jaren vijftig. Hij hielp onder andere B.B. King aan een platencontract.

Tina

Met The Kings of Rhythm gaf hij ook optredens in het R&B-circuit. Een van de zangeressen die werd aangetrokken was Anna Mae Bullock, later bekend als Tina Turner.

De twee trouwden in 1958 maar scheidden later na een gewelddadig huwelijk. Samen scoorden ze zeven top tien hits als River Deep, Mountain High, Nutbush City Limits en Proud Mary, waarvoor ze in 1972 een Grammy wonnen.

Bergafwaarts

Tina werkte aan een succesvolle solocarrière, maar met Ike ging het bergafwaarts. Uiteindelijk zou hij worden veroordeeld voor illegaal drugsbezit.

In de jaren negentig pakte de man de draad weer op. Hij bracht een autobiografie uit, Takin' Back My Name. Dit jaar won Ike een Grammy voor het beste traditionele bluesalbum, Risin with the Blues.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Lifestyle

Louis Vuitton is 's werelds meest winstgevende lux ...

Grootste foto

Aan de oever van de rivier de Theems in Londen is een reusachtige foto van koningin Elizabeth II en haar gezin opgebouwd.

Bekijk video
Banner NUjournaal Entertainment

Honderdduizend bezoekers

De film Jackie, waarin de zussen Carice en Jelka van Houten spelen, heeft al 100.000 bezoekers naar de Nederlandse bioscopen getrokken.

Bekijk video

Gillende fans

Hysterische fans woensdag bij de DVD presentatie van de boyband One Direction. Hoewel de band niet in levende lijven aanwezig was, was het enthousiasme van de fans er niet minder om.

Bekijk video

Yolanthe

Yolanthe Sneijder-Cabau bracht woensdag met vriendinnen de middag door in het Amsterdamse Vondelpark en hield via Twitter haar vele fans de hele dag up-to-date.

Bekijk video

Kim-Lian van der Meij

Vanaf oktober speelt Kim-Lian van der Meij de rol van de mooie prinses Fiona, die na zonsondergang verandert in een lelijke, groene Oger. Hoeveel waarde hecht ze eigenlijk aan haar eigen uiterlijk?

Bekijk video